Izvor: Novosti
Protesti u SAD zbog smrti Afroamerikanca Džordža Flojda nastavljeni su sedmi dan i pored toga što je u 40 gradova uveden policijski čas.
Protesti u SAD zbog smrti Afroamerikanca Džordža Flojda nastavljeni su sedmi dan i pored toga što je u 40 gradova uveden policijski čas.
Petnaest minuta nakon što je počeo policijski čas demonstranti su se mirno okupili u Mineapolisu, na mestu gde je Džordž Flojd ubijen, prenosi CNN.
U Vašingtonu je vojni helikopter nadleteo veoma nisko iznad demonstranata i tako ih resterao. CNN navodi da su protestanti podizali ruke u znak prkosa.
U Los Anđelesu demonstranti su se okupili u Holivudu. U početku je sve bilo mirno, ali su se demonstranti potom razdvojili u grupe koje su počele da pljačkaju prodavnice i restorane razbijajući prozore, prenosi BBC. Protesti su nastavljeni uprkos policijskom času.
I u Bruklinu su protesti nastavljeni uprkos policijskom času, preneo je dopisnik Independenta.
U Ouklandu, u Kaliforniji, mirni demonstranti su privedeni i uhapšeni zbog toga što su bili na ulicama posle početka policijskog časa, preneo je CNN.
U Njujorku je policijski čas uveden posle sedamdeset godina. Većina protesta u tom gradu bili su mirni marševi, ali kad je počela da pada noć bilo je i sve više slučajeva uništavanja imovine i pljačke. Pljačka je ponekad izgledala izvanredno organizovano, javio je dopisnik CNN-a.
Policija u Sijetlu saopštila je da su demonstranti bacali kamenje, flaše i vatromete na snage reda.
U pucnjavi u Sent Luisu pogođena su četiri policajca koji su van životne opasnosti, prenosi BBC.
U Bufalu u državi Njujork vozilo je naletelo na dvojicu policajaca kad su protesti postali nasilni.
Jedan policajac je zaradio povrede opasne po život, a drugi je u stabilnom stanju.
Predsednik SAD Donald Tramp prethodno je zapretio da će poslati vojsku da uguši nemire.
Zbog smrti Džordža Flojda policajac Derek Šovin optužen je za ubistvo trećeg stepena, a još tri policajca su otpuštena.