dec 2016
Ana Ivanović se povukla iz profesionalnog tenisa

Napisao Administrator

Srpska teniserka Ana Ivanović saopštila je na svom Fejsbuk profilu da završava igračku karijeru.

Nekadašnja prva igračica svijeta odlučila je da se povuče u 29. godini zbog, prije svega, nemogućnosti da se i dalje takmiči na najvišem nivou.

Ivanovićeva je prošle sezone odigrala svega 31 meč, zabilježivši 15 pobjeda, zbog problema sa nekoliko različitih povreda, dok je drugi dio sezone u potpunosti propustila.

Najveći uspjeh ostvarila je 2008. kada je osvojila Rolan Garos, postavši istovremeno i prva igračica svijeta. To zvanje zadržala je 12 nedelja, a osvojila je ukupno 15 WTA titula i zaradila 15.510.787 dolara.

"Imam važne vesti koje želim da podelim sa vama, nisam htela nigde drugde da objavim ovu informaciju jer mislim da vi zaslužujete da saznate prvi. Odlučila sam da se povučem iz profesionalnog tenisa. Teška odluka, ali ima dosta razloga za slavlje. Igram tenis od pete godine, kada sam videla Moniku Seleš na televiziji. Roditelji su mi pružili puno podrške, a svojevremeno sam bila prva na svetu. Bila sam prva na svetu 2008, osvojila sam 15 WTA titula, igrala tri Grend Slem finala, Fed kupova, kao i mnogo nezaboravnih mečeva. Mogu reći da je to odlično za devojku iz Srbije, ali pošto više nisam u mogućnosti da se i dalje takmičim na najvišem nivou, moram da se povučem. Šta dalje? Postaću ambasador sporta i zdravog života i istraživaću prilike u biznisu, modnoj industriji, između ostalog. Takođe, imaću više vremena za svoje filantropske aktivnosti, uključujući i rad za UNICEF. Pored toga, ko zna? Sve što mogu reći je da živim svoje snove i zaista se nadam da ću pomoći drugima da rade to isto. Zato, nemojte biti tužni. Budite optimistični uz mene. Šaljem ljubav i veliku zahvalnost svima koji su mi pomogli da živim najlepši život. Volim vas sve i hvala. Vaša Ana", rekla je vidno emotivna Ivanovićeva.

Anin uspon u karijeri počeo je 2004. kada je kao juniorka igrala polufinale Vimbldona, a iako je izgubila, te sezone vezala je 26 uzastopnih pobjeda na ITF turnirima i osvojila četiri turnira.

Tu 2004. počela je kao 705, a završila je kao 97 igračica svijeta.

Nedugo pošto je saopštila svoju odluku, na Tviteru je pokrenut hešteg #ThankYouAna, koji je trenutno četvrti najkorišćeniji na popularnoj društvenoj mreži sa 9.345 tvitova.

10
okt 2016
FUDBALERI SRBIJE NASTAVLJAJU SA DOBRIM REZULTATIMA, POBJEĐENA AUSTRIJA U TREĆEM KOLU KVALIFIKACIJA ZA SP U RUSIJI

Fudbaleri Srbije savladali su Austriju 3:2 (2:1) i preuzeli prvo mjesto u Grupi D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo poslije tri odigrana kola.

Dušan Tadić odigrao je maestralno čime je potvrdio da polako postzaje lider ove generacije, a ovoga puta je te sa dvije asistencije i golom bio najzaslužniji za drugu pobjedu popularnih Orlova u nizu. Zanimljivo je da je Dušan Tadić do sada učestvovao u svih 8 golova koje je Srbija postigla u prva tri kola, tri gola je postigao, dok je kod 5 pogodaka bio asistent.

Za potpuni spektakl nedostajalo je samo nešto više navijača na stadionu, sjajnu pobjedu izabranika Slavoljuba Muslina je uživo posmatralo tek 15.000 ljudi.

Srbija poslije tri kola dijeli prvo mjesto sa Irskom sa po sedam bodova, ali ima najbolju gol razliku 8:4. Treći je Vels sa pet, kojem Srbija gostuje 12. novembra u Kardifu.

Srbija je odigrala taktički izvanredno, svjesno je prepuštala igračima Austrije kontrolu nad loptom, te brzim napadima uglavnom po desnoj strani lako stizala do gol šansi.

Srbija je povela već u šestom minutu kada su Ivanović i Kostić ekspresno iznijeli loptu do Tadića, koji ostavlja Mitrovića samog ispred gola gostiju, a on postiže prvi takmičarski gol poslije tri godine.

Međutim, nije prošlo ni deset minuta, a gosti su izjednačili. Pritisak Austrijanaca donio im je rezultat, slabo je reagovao Mitrović poslije šuta Klajna, lopta se odbija do Sabicera koji lako vara Stojkovića.

Ipak, već u 23. minutu Srbija je opet vodila. Opet su naši igrači probili po desnoj strani, opet je Tadić poslao fantastičan pas u kazneni prostor, gdje je Mitrović dobro skočio i drugi put savladao Ozdžana.

U nastavku su fudbaleri Srbije kontrolisali ritam meča, vrebali novu šansu iz kontri, Mitrović i Kostić ne koriste dvije dobre situacije, Rukavina još jednu, dok s druge strane Sabicer i Arnautović ne uspjevaju da opet izjednače.

Ipak, pola sata prije kraja opet je odbrana Srbije reagovala očajno, veliki kiks je napravio kapiten Ivanović, a Stojković ne uspjeva da zaustavi trojicu Austrijanaca, pa Janko trese mrežu za 2:2.

Slijedi pritisak Srbije, Mitrović dobro šutira sa ivice kaznenog prostora što brani Ozdžan, ali 15 minuta prije kraja naši fudbaleri ipak uspjevaju da povedu treći put.

Ovaj put akcija je krenula sa lijeve strane, traljav šut Kolarova se pretvorio u dodavanje do Tadića, kojem se lopta odbija od stopalo ali vara jednog štopera Austrije, pa najbolji igrač Srbije ulazi u gol šansu koju ne propušta i donosi pobjedu i povratak vjere u fudbalsku selekciju Srbije. Navijači su nakon ovog pogotka skandirali Tadićevo ime, što se odavno nije dogodilo kad igra selekcija Srbije. Slavoljub Muslin je izjavio poslije utakmice da je ova pobjeda jako važna, ali da nema mjesta euforiji, te da ima još mnogo dobrih stvari koje se moraju uraditi kako bi se ovjerio plasman u Rusiju.

30
sep 2016
STARTOVALA NOVA SEZONA ABA LIGE, BUDUĆNOST BOLJA OD CEDEVITE U DERBIJU PRVOG KOLA

Sinoć je utakmicom između Cedevite i Budućnosti počela nova sezona košarkaške regionalne ABA lige. Košarkaši Budućnosti ostvarili su pobjedu u derbiju nad Cedevitom i tako najavili visoke domete i ciljeve ove sezone.

Budućnost je zahvaljujući seriji početkom četvrte četvrtine došla do dvocifrene prednosti i na kraju slavila rezultatom 80:70.

Crnogorska ekipa dobila je spomenutu dionicu sa 29:16 i nadoknadila deficit koji je stvoren u trećem periodu.

Od samog starta meča u Domu sportova viđena je rezultatska klackalica – Budućnost je imala minimalnu prednost, na poluvremenu je bilo +2, ali je Cedevita preokrenula u nastavku.

Fenomenalnu rolu imao je Dejvid Stokton, sin legendarnog plejmejkera Jute Džez Džona Stoktona, koji je 10 od svojih 26 poena ubacio baš pred odlučujućih 10 minuta. Međutim, tada su proradili gosti i serijom 19:6 riješili pitanje pobjednika.

Jedan od najboljih u crnogorskoj ekipi bio je nekadašnji plejmejker Crvene zvezde Markus Vilijams koji je upisao dabl-dabl sa 12 poena i 11 asistencija. Osim toga, američki igrač imao je nekoliko veoma važnih i teških poena, ali i lucidnih asistencija.

Daleko najubjedljiviji bio je Vraneš sa 22 poena i 3 uspješna dodavanja, dok su dvocifreni učinak imali Savović (11 poena, 10 skokova i 4 asistencije) i Šehović sa 10 poena i 7 uhvaćenih lopti.

U poraženoj ekipi spomenuti Stokton je dominirao, a osim 26 poena (7-9 za dva, 3-6 za tri, 3-4 penali), upisao je i 4 asistencije. Međutim, problem Cedevite bio je taj što je jedino on bio napadački raspoložen – sljedeći najefikasniji bili su Arapović i Bilan sa po 9 poena.

U drugoj utakmici koja je odigrana sinoć, košarkaši Mega Leksa su poslije velikog preokreta savladali ljubljansku Olimpiju rezultatom 86:85.

Mega je u Sremskoj Mitrovici uspjela da nadoknadi dvocifreni zaostatak u drugom poluvremenu i u dramatičnom finišu preživi za trijumf na otvaranju nove sezone.

Domaćin je bolje otvorio meč i imao prednost do sredine prve četvrtine, kada je Olimpija odgovorila i serijom poena stigla do +7 poslije prvih deset minuta.

Nastavili su Slovenci da podižu razliku, često imali otvorene trojke, pa su došli i do 13 poena prednosti.

Međutim, izabranici Dejana Milojevića su odlično startovali u drugom poluvremenu, velikom serijom istopili 14 razlike i potpuno se vratili u meč.

Sredinom posljednje četvrtine gosti su imali još jedan talas tokom kojeg su otišli na +10, kada je uslijedio novi povratak i pobjeda u završnici. Mega je imala sreće što je Džeferson pretjerivao sa šutevima za tri poena, pa je do prvih bodova stigla 20 sekundi prije kraja.

Odlučujuće poene postigao je Alfa Kaba, i to sa linije slobodnih bacanja, da bi Blaž Mesiček iz teške pozicije promašio šut za trijumf Ljubljančana.

Francuski centar odigrao je odličan meč sa 17 poena i 7 skokova, ali je ponovonajbolji u redovima Mege bio Rade Zagorac koji je upisao sjajan dabl-dabl (18 poena, 13 uhvaćenih lopti i 4 asistencije). Odličan je bio Ognjen Jaramaz sa istim brojem poena kao Zagorac i 4 uspješna dodavanja.

Kod gostiju je spomenuti Džeferson ubacio 21 poen, ali uz veoma loš šut iz igre (1-3 za dva, 4-9 za tri), a najbolje su ga pratili Janković sa 14, odnosno Mešiček sa 12 poena.

Večeras su na programu još dvije utakmice prvog kola ABA lige a sastaju se Crvena Zvezda i MZT Skoplje te Zadar i FMP. U subotu će snage odmjeriti Krka i Karpoš u 17:00 časova, a Mornar i Partizan u 19:00.  U nedelju će se sastati Igokea i Cibona, čime će biti kompletirano prvo kolo, a istog dana startuje i drugo kolo, utakmicom između Budućnosti i Zadra.

13
sep 2016
PARAOLIMPIJAC BRŽI OD AKTUELNOG OLIMPIJSKOG PRVAKA

Napisao Igor Svrdlin

Na Paraolimpijskim igrama u Riju dogodilo se pravo čudo. U trci na 1500 metara u kategoriji T13 (slabovidi sportisti) čak četiri atletičara su ostvarila bolji rezultat od aktuelnog olimpijskog šampiona u istto kategoriji.

Zlato je osvojio Alžirac Abdelatif Baka vremenom 3:48.29 ispred EtiopljaninaTamirua Demise i Kenijca Anrija Kirve. Alžirac bi ovim vremenom na nedavno završenim Olimpijskim igrama u Riju takođe osvojio zlatnu medalju, jer je Amerikanac Metju Kentrovic osvojio zlato rezultatom 3:50.00. Da je Metju Kentrovic trčao na Paraolimpijskim igrama ovu trku, ne bi se našao na pobjedničkom postolju, zauzeo bi tek peto mjesto, jer su četiri prvoplasirana sa jučerašnje trke imali bolje vrijeme od olimpijskog šampiona.

Snaga volje briše sve prepreke, a paraolimpijci su to ovoga puta pokazali i dokazali u punom sjaju. Svaka čast, šampioni!

07
sep 2016
PRVAK EVROPE PORTUGAL PORAZOM KRENUO U KVALIFIKACIJE, UBJEDLJIVA POBJEDA BOSNE I HERCEGOVINE, GOLEADA U SOFIJI

Šampion Evrope Portugal doživeo je poraz od Švajcarske, a meč večeri odigran je u Sofiji, na startu kvalifikacija u grupama A, B i H za Mundijal u Rusiji. Fudbaleri Bosne i Hercegovine sa 5 golova ispratili goste iz Estonije.

Portugalci nisu uspjeli bez Kristijana Ronalda da ostavre povoljan rezultat na startu kvalifikacija za Mundijal u Rusiji 2018. godine, a pitanje pobjednika već je rješeno u prvom poluvremenu, kada su Embola i Mehmedija postigli golove za, kako će se na kraju ispostaviti, konačnih 2:0.

Sjajan meč viđen je u Sofiji, gdje je domaća Bugarska jedva pobjedila autsajdere iz Luksemburga, rezultatom 4:3, Luksemburžani su izjednačili u 91. minutu susreta, da bi minut kasnije Tonev rješio pitanje pobjednika.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je sjajno ušla u novi kvalifikacioni ciklus, izabranici Mehmeda Baždarevića su sa ubjedljivih 5:0 savladali Estoniju, a strijelci su bili Emir Spahić u 7. i 92. minutu, Edin Džeko iz jedanaesterca u 23. Minuti, sjajan gol iz voleja sa ivice šesnaesterca je postigao Haris Medunjanin u 72. minutu, a u strijelce se upisao i Vedad Ibišević u 83. minutu.

Kompletirano je prvo kolo evropskih kvalifikacija, a evo i rezultata svih odigranih mečeva:

Danska – Jermenija 1:0

Kazahstan – Poljska 2:2

Litvanija – Slovenija 2:2

San Marino – Azerbejdžan 0:1

Slovačka – Engleska 0:1

Češka – Sjeverna Irska 0:0

Malta – Škotska 1:5

Norveška – Njemačka 0:3